2.02.2012

adamlara gel!! :]

Ahahaehehehihihihuhuhu, hatta asdfghjjkl, hatta ve hatta hairhuaa :]]

Lan olm evgili günlük, pardon sevgili günlük, bu ana haber bülteninde çok komikli şeyler vardı bugün...

Yorgun argın işten gelmiş, iş üstümü başımı değiştirip üstüme ev üstümü başımı giymiş, televizyonun karşısına yayılmıştım. Televizyondaki o hengameli koşuşturma ve insan bağırışları arasında beni kahkahalara gark eden diyaloglarla karşılaştım.

Şimdi efenim, meclis olayları falan aslında, bir tüzük mü ne varmış, onla ilgili grup başkan vekilleri falan böyle hararetli hararetli ellerini kaldıra kaldıra, parmaklarını havalara kaldıra kaldıra medeni bir şekilde tartışıyorlardı. "Amaan" dedim "ne kadar sıkıcı", ne kadar medeni tartışıyorlar, şöyle bir kavga mavga çıksa da izlesek" falan dedim, ama çıkmadı.

O arada meclis başkanı, bir gruba doğru seslendi, arkasında ayaklanan milletvekillerini kastederek, "Efenim adamlarınıza söyleyin de otursunlar, medeni medeni konuşuyoruz burada, lütfen medeniyeti bozmayalım" gibisinden bi'şeyler dedi.

Abaooow!!! şimdi bu böyle "adamlar" falan dedi ya, sen misin öyle diyen, bi celallendi herkes.

Başkan başladı bağırmaya; "Efenim onlar adam değil!! Onlara adam diyemezsiniz. Milletvekili onlar" diye, o arada kendisine "adam" denen kişilerden birisi de başladı veryansına; "Siz bana adam diyemezsiniz, adam değilim ben milletvekiliyim" dedi. :]] [kıhkıhkıh, len amma güldüm.]

Sonra meclis başkanı da tabi medeni bir şekilde hemen özür diledi, "Size adamlar diye hitap ederken başka bir kastım yoktu" falan dedi. Oh her şey tatlıya bağlandı.

Şu siyasetten zerre kadar hazetmeyen biri olarak çok içerledim kendime, bu kadar eğlenceli olduğunu bilsem valla izlerdim sürekli takip ederdim. :]] [Kıkıkıkı]

Hiç yorum yok: