30.03.2013

#ironiyegel

Sevgili günlük, havaryu nevaryu veraryu? Valla if you ask to me how, i'm wery vell evvel. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde, ben dedemin beşiğini tangır tungur tungsten alüminyum ve de mangandioksit.

Şu very'yi yazarken de hep karıştırıyor gibigibiyim, acaba v miydi, w miydi diye. Yazdıktan sonra bakıyorum, yok bu olmadı diyorum, diğerini yazıyorum.

Acayip çok ipadmini alasım var be günlük. Bakıyorum bakıyorum, ama sonra da diyorum ki, ah bir de retinadisplay'i olsaydı da gönül rahatlığıyla karar verebilseydim diyorum, pat! Almıyorum. Almayacağım da zaten. Yazın retinadisplay'li ipadmini çıkartırlarsa o zaman düşünürüz.

Yaklaşık bir saati aşkın süredir GalipDerviş isimli diziyi izliyorum, memnunum. Dextervari bir havası var. Ama sadece o kadar. Kötü bir dizi diyemem. Bakın diyemiyorum. Kötü bir düzü. Böti bür dizi. Böti bir düzi. Peti bör düzi. Bakın bir türlü diyemedim.

Çalışan insanların en büyük sorunlarında biri olan zaman yönetimi konusunda, bu yeni yeni türemekte olan -ya da aslında çoktan türemiş olan- internetten dizi film vs izleme uygulamalarının nasıl da hayat kurtarır nitelikte olduğunu mütalaa ediyorduk sevgili hanımımla ki, kendisi kendisini bir anda koltukta sızmışken buldu. Bakıyorum, evet hâlâ sızmış durumda. Uyuyor yahu bildiğin. :]

Bak bak buraya dikkat et, çok önemli bir zaman yönetimi sırrı vereceğim sana; söylüyorum bak, iyi dinle iyi yaz, defteri kalemi al iyi yaz, "BarışManço rahmet istedi" Allah rahmet eylesin, sevdiğimiz saydığımız bir sanatçı büyüğümüzdü kendisi. Hey! Günaydın çocuklar! Siz hiç kırmızı bir ağaç gördünüz mü?" Sır şu: Vakit, nakittir. Ehehehe, yok yok sır bu değil. Sır şu; Bir şeyi yapmak için ne kadar zamanınız varsa, o işi o kadar zamanda yaparsınız. Yani şöyle ki, bir iş için ne kadar zaman ayırırsanız, o işi o kadar zamanda yaparsınız. Bu da şu demek oluyor; Bir iş, ona ayrıldığı kadar zaman alır.

Bu şarkının da sen çok 02:05'ten sonrasını severity.

O değil de bu Dexter ne zaman başlayacak kuzum? Bu arada GalipDerviş'i izlemeye devam ediyorum, Vazgeçtim. Dextervari bir havası yokmuş. :] Ama kötü bir dizi diyemem. Bakın diyemiyorum. Kötü bir düzü. Böti bür dizi. Böti bir düzi. Peti bör düzi. Bakın bir türlü diyemedim.

"Bloglar da öldü gitti vaalaa" tarzında bazı twitler bazı facebook paylaşımları bazı instagram instamaları, bazı friendfeed feedlemeleri falan görüyorum zaman zaman sınırlı sayıda giriş yaptığım seferlerde... Ulan ölür tabi! [İroniye gel.] :]

Hiç yorum yok: